שאלות ותשובות 
כל מה שרציתם לדעת על בטיחות צמיגים, ניפוח אוויר וחיסכון כספי בדלק

לחץ אוויר בצמיגים

לחץ אוויר תקין הוא חיוני לבטיחות ונוחות הנסיעה שלך!
לחץ האוויר בצמיגים הוא הגורם העיקרי הקובע את שטח המגע של הצמיג עם הכביש, ומשפיע ישירות על יציבות והיגוי הרכב. כאשר לחץ האוויר לא תקין, נמוך מדי או גבוה מדי, עלולים להתרחש מצבים לא נעימים ואף תאונות מסכנות חיים. דוגמא למצבים כאלה היא התפוצצות של הצמיג תוך כדי נסיעה בגלל שחסר בו אוויר, או איבוד שליטה על הרכב, מאחר ולחץ אוויר לא שווה בין הצמיגים גורם לרכב לנטות לכיוון בו לחץ האוויר גדול יותר.

ברכב יש להקפיד על בדיקת לחץ האוויר בצמיגים פעם בשבועיים-שלושה, או בטרם נסיעה ארוכה. לרוב יש למלא אוויר פעם בחודש. חשוב לדעת שבמהלך כל נסיעה של הרכב מתרחשת בריחת אוויר מהצמיגים. זהו תהליך טבעי, שקורה עקב התחממות הצמיג במהלך הנסיעה, שינויי אקלים, נסיעה על פסי האטה, נסיעה מהירה ועוד. גם בנהיגה נכונה, גלגלי הרכב מאבדים באופן קבוע עד 3 PSI בחודש.

כמובן! לחץ אוויר תקין בגלגלים שווה ל-3% חיסכון בצריכת הדלק.
מלבד סכנה בטיחותית, צמיגים בעלי לחץ אוויר לא תקין מעלים גם את צריכת הדלק של הרכב. זאת מאחר וכאשר לחץ האוויר בגלגל אופטימלי, המגע של הצמיג עם הכביש הוא בדיוק במידה הנכונה כדי לאפשר לו להתגלגל בקלות, וצריך פחות עבודה של המנוע. נסו זאת בעצמכם – רכבו באופניים עם גלגלים מנופחים, ואז הוציאו את אוויר ורכבו עליהם שוב. הרבה יותר קשה לנסוע עם גלגלים בלי אוויר, נכון? אותו הדבר קורה גם ברכב עם גלגלים לא מנופחים כראוי. 

התשובה היא כמובן חיובית. לחץ אוויר נמוך מדי גורם לשחיקה גבוהה של דופן הצמיג. השחיקה מקצרת את אורך חיי הצמיג ב-25%, ומגדילה ב-33% את הסיכוי לפנצ'ר. בבדיקת תאונות, התגלה כי 50% מהצמיגים שהתפוצצו במהלך נסיעה נבעו מלחץ אוויר נמוך.
התוצאה הישירה של צמיגים לא תקינים היא פגיעה משמעותית בשליטה שלך על הרכב.

כמו ברכב, גם באופניים חשמליים יש חשיבות עליונה ללחץ אוויר תקין, ומפתיע שרוב הרוכבים על אופניים חשמליים לא מודעים לכך. לחץ אוויר תקין מפחית את המאמץ של המנוע ומאריך את חיי הסוללה; מאריך את טווח הנסיעה ומגביר את מהירות הנסיעה. צמיג מנופח שומר על יציבות ואחיזת כביש טובה יותר, וכך מגביר את בטיחות הנסיעה. כמו כן, לחץ תקין שומר על חישורי וחישוקי הגלגלים, והופך את הרכיבה לנוחה יותר.
לחץ אוויר תקין בגלגלי האופניים מוריד את הסיכוי לתאונה, וחוסך כסף וכאבי ראש מיותרים. מומלץ מאוד לנפח אוויר באופניים פעם בשבועיים.

מכשיר AIR2GO

זהו מכשיר חדשני וירוק, הצורך חשמל רק בזמן השימוש (לא כל שעה כמו במכשיר מילוי אוויר רגיל) ואינו מצריך ניקוז מים לעומת מכשירים דומים. עלותו בטלה בשישים ומחזירה את עצמה בתוך פרק זמן קצר כחסכון בדלק. המכשיר בטיחותי, עמיד וקל לתפעול.
יחד עם כל אלה, היתרון הגדול ביותר של המכשיר הוא הזמינות – מהרגע בו הוא מותקן, נגמר הצורך להגיע לתחנות דלק או חנויות אופניים, וניתן למלא אוויר בקלות 24/7, אצלכם בבית.

המכשיר מתאים לשימוש רכבים, ג'יפונים,אופנועים, אופניים רגילים וחשמליים וקורקינטיים. לחץ האוויר במכשירהוא עד 75 PSI.

לאחר הזמנת המכשיר נגיע אליכם, ונבחר יחד מיקום בבניין או בחניה. לאחר מכן נתקין נקודת חשמל ונעגן את המכשיר לרצפה. המכשיר אינו דורש תחזוקה שוטפת ומצריך רק גישה לחשמל. במעמד ההתקנה תקבלו כתב אחריות של 12 חודשים, ובמידה ויש תקלה, נגיע לתקן ללא עלות. חשוב לדעת כי האחריות ניתנת רק במקרה בו הגענו אליכם להתקין את המוצר

בהחלט. המכשיר הותאם במיוחד לתנאי מזג האוויר הישראלי והוא עמיד בפני גשם ושמש, בין הטמפרטורות °5-°45.

כן, המכשיר נבדק וקיבל אישור רשמי של מכון התקנים.

צור קשר